Bezlepková dieta a informace

   Tato dieta spočívá hlavně v tom, eliminovat lepek v přijímané stravě. Alergická osoba při požití lepku, který je obsažen v potravinách vyrobených z mouky (žito,oves,pšenice a ječmen) je vystavena vážným zdravotním koplikacím. Bezlepková dieta je vhodná pro léčení Celiakie a Duhringovi choroby.

   Tyto nemoci vyžadují vyhýbání se potravinám, které obsahují lepek. Jde především o běžné pečivo, těstoviny, jíšky, omáčky, salámy  šunky, sekaná, dochucovadla, která obsahují pšeničný škrob. Lepek mohou obsahovat i výrobky, kde by ho člověk nepředpokládal, včetně některých výrobků zdravé výživy 

(některé jogurty, sojové řezy, plněné čokolády, rýže v čokoládě a dalších...).  Mezi zakázané výrobky patří i pivo , protože všechny druhy piva včetně rýžových a banánových obsahují lepek . Jedinou vyjímkou je speciální receptura bezlepkového piva, které je označeno stejně, jako běžné bezlepkové potraviny značkou přeškrtnutého klasu, nebo patřičným textem v etiketě.

   Naše nabídka má pro bezlepkovou dietu věnovanou celou kategorii a nabízené výrobky jsou nejen chutné, ale prodáváme tyto produkty za velice příznivé ceny. V Naší nabídce naleznete hotová jídla a delikatesy s dlouhou životností  12 až 24 měsíců od data výroby .

Paštiky : Játrová vesnická paštika

               Kachní vesnická paštika

 

Hotová jídla : Vepřové maso od sedláka

                      Dědovo nakládané vepřové koleno

                      Dědovo nakládané kořeněné kolínko

                      Dědovo nakládané vepřové plecko

                      Vepřová kýta na česneku

                     

Delikatesy Kuřecí stehýnko delikatesa

                     Krůtí stehýnko delikatesa

         

     V naší nabídce naleznete i další výrobky vhodné pro bezlepkovou dietu, tyto výrobky jsou však zařazeny do jiných kategorií z důvodu vazby na jiná určení, nebo nejsou značena značkou klasu, nicméně složením těchto potravin nijak neohrozíte průběh léčby. Je potřeba sledovat obsah těchto potravin a pokud si nejste jisti obsahem, s důvěrou se obraťte na nás, rádi vám případné dotazy zodpovíme telefonicky , nebo e-mailem