Bezlepková dieta a informace

   Tato dieta spočívá hlavně v tom eliminovat lepek v přijímané stravě. Alergická osoba při požití lepku , který je obsažen v potravinách vyrobených z mouky (žito,oves,pšenice a ječmen) je vystavena vážným zdravotním koplikacím. Bezlepková dieta je vhodná pro léčení Celiakie a Duhringovi choroby.

   Tyto nemoci vyžadují vyhýbání se potravinám , které obsahují lepek . Jde především o běžné pečivo , těstoviny , jíšky , omáčky , salámy , šunky , sekaná , dochucovadla , která obsahují pšeničný škrob . Lepek mohou obsahovat i výrobky,kde by ho člověk nepředpokládal , všetně některých výrobků zdravé výživy ( některé jogurty , sojové řezy , plněné čokolády , rýže v čokoládě a dalších ..... Mezi zakázané výrobky patří i pivo , protože všechny druhy piva včetně rýžových a banánových obsahují lepek . Jedinou vyjímkou je speciální receptura bezlepkového piva , které je označeno stejně , jako běžné bezlepkové potraviny značkou přeškrtnutého klasu , nebo patřičným textem v etikete .

   Naše nabídka má pro bezlepkovou dietu věnovanou celou kategorii a nabízené výrobky jsou nejen chutné ,ale prodáváme tyto produkty za velice příznivé ceny . V Naší nabídce naleznete hotová jídla a delikatesy s dlouhou životností od 12 měsíců od data výroby .

Paštiky : Játrová vesnická paštika

               Kachní vesnická paštika

 

Hotová jídla : Vepřové maso od sedláka

                      Dědovo nakládané vepřové koleno

                      Dědovo nakládané kořeněné kolínko

                      Dědovo nakládané vepřové plecko

                      Vepřová kýta na česneku

                     

Delikatesy Kuřecí stehýnko delikatesa

                     Krůtí stehýnko delikatesa

         

     V naší nabídce naleznete i další výrobky vhodné pro bezlepkovou dietu , tyto výrobky jsou však zařazeny do jiných kategorií z důvodu vazby na jiná určení , nebo nejsou značena značkou klasu , nicméně složením těchto potravin nijak neohrozíte průběh léčby . Je potřeba sledovat obsah těchto potravin a pokud si nejste jisti obsahem s důvěrou se obraťte na Nás , rádi vám případné dotazy zodpovíme telefonicky , nebo e-mailem